Lutist vabad, aga lutipudelist? Aidake meid! #44

Tänast postitust saan alustada teatega, et mul on juba megapikalt olnud nii tohutult hea meel selle üle, et Kenert on otsustanud ISESEISVALT lutist loobuda ja ma ei pidanud selleks sekunditki kulutama ega natukenegi vaeva nägema, et ta nii kauegele viia. Ja veel rohkem on mul heameel selle üle, et tema puhul pole kunagi olnud tegu sarilutitajaga. Olgugi, et teatud eluhetkedel on olnud lutt lahutamatu kaaslane, aga siiski on temas säilinud oskus ka ilma hakkama saada. Tuleb ette ka neid kordi, kus lutt on maha “vedelema” jäetud ning Kenert selle leiab ja suhu sutskab… siis tuleb muidugi mängu kuri emme, kes selle ära varastab, aga kohe kui olen lutirõngast kinni võtnud, siis avab Kenert oma suu ja vabastab niiviisi luti. Lihtne ja nutuvaba. Ta enamasti hoiab seda lihtsalt suua ega lutsuta. 😂

Küll aga on lutipudel miski, millest me veel loobuda pole suutnud ja seda ilmselgelt minu lolluse tõttu. Kuna piim ja muud piimatooted Kenerti kõhule siiski ilmselgelt ei sobi, siis pole ma suutnud piimasegule hetkel veel igapäevast asendust leida. Proovisin mingil perioodil sojapiima ja mandlipiima(tarbisin neid ka ise), aga ma pole kindel, kas lapse jaoks on ikka see see kõige õigem? Vett joob ta väga minimaalselt ja ainult ühest kindlast kõrrega tassist, mida ma terve eelmine kuu taga ajasin ja lõpus AINULT 1 veel Rocca KidZonest leidsin. Kusjuures, olen sealt mitu korda vaadanud ja no varem ei olnud… nüüd lambist 1 ilmus. :D. Mahlasid ja muud sellist kraami annan talle üsna vähe, kuna ploomimahl samuti tema pisikesele organismile ei sobi(ise mõtlen ka vahel, et mis siis üldse sobib?), siis otsustasin need juba üsna pea tema menüüst välja jätta. Olen üsna tihti arvamusel, et ta ei tarbi piisavalt vedelikku, aga ausalt öeldes ei ole võimalik 1aastast mitte mingil moel jooma sundida. Või on? Kui sa oskad mõnd head soovitust jagada, siis ole hea ja tee seda kindlasti!

Kõige hullemad on need perioodid, kus häda number kaks on juba päevade viisi olnud mõne “allergeeni” tarbmise tagajärjel justkui vesi ja kogu võimalik vedelik on esimese paari päevaga Kenerti kehast lahkunud ja sealt edasi on ta loid – keeldub nii söögist kui ka vedelikust. Kohe meenub mulle viimane kord peale allergoloogi külastust. Ilmselt meenub mulle antud kord just seetõttu, et oleme hommikul suundumas taas allergoloogile. Ma olin kuni eelmise nädalani kindel, et tühistan meie tasuta aja, kuid miski keelas mul seda teha. Nüüd on põhjus teada – Kenerti nahk on pea samasugune, kui ta oli sirka kuu tagasi, enne meie tasulise allergoloogi külastust. Minu suurimaks õnneks on aga pisiasi, et arst, kelle visiidile suundume, on sama, kes võttis meid vastu ka Medicumis märtsi alguses. Tee Ravi tänavale on õnneks meil juba samuti selge, tuleb homme vaid hommikul kell 6 end voodist välja ajada, et õigeks ajaks kohale jõuaks… pole õrna aimu ka, miks ma loll lasin aja nii varajaseks panna. 😀 Samas mõistan, sest õhtused ajad on tal kõik Lasnamäel Medicumis. 🙂

Kuna ma olen üsna pettunud faktis, et allergia praktiliselt kohe peale ravi lõppu naasis ja mul pole endiselt vähimatki aimu, mis võib olla selle põhjustajaks, siis ei ole mul homme minnes mitte ainsamatki lootust abi saada. Jah, ilmselt kirjutab ta välja sama kreemi ja räägib meile sama juttu ja saadab siis jälle koju… just nagu eelmisel korral. 55€ 5 minutilise arstivisiidi eest, mille hulka kuulus 10 minutit vastuste ootamist kabineti uksetaga. BTW üks testi täpike läks megalt punaseks, aga kuna mina ei tea, mis oli see toiduaine, mida sinna pandi, siis ei oska mina seda ainet ka vältida. Banaan ega piim see ei olnud. Kala? Kes enam mäletab, mis seal üldse testimisel oli… ta lihtsalt tegi oma linnukesed, et töö saaks tehtud ja asi ants. Tookord ta isegi ei öelnud mulle, kuidas toimida kui kreem näiteks ei mõju…olgu, ta mõjus, aga sibicort ei ole kunagi mõjunud, kuigi perearst väitis seda mõjuvat.

Olgu, ma ajan end hetkel tühise asja pärast lihtsalt tigedaks… käime parem homme ära ja siis vaatame, kas on põhjust tige olla või mitte. Kui homme 0% targemaks saan või veel hullem – lollimaks jään, siis langeb minu arvamus eesti meditsiinist ikka korralikult allapoole muda. Tagasi sinna, kus ta oli enam kui aasta tagasi. Okei, Kristin rahuneb nüüd ja läheb eluga edasi. Ennast ajab ka ausalt öeldes naerma, kui loll ma olen ja kui kergelt end keema ajan nii tühistest asjadest.

Kasvõi see kinda teema minu eelmisest postitusest – siiani ajavad nutma ja oksele. Minu õnneks meenus emal, et eelmisest sügisest on alles Huppa kindad, mille koheselt ka kapipõhjast välja tuulasin ja Kenertile kätte panin – palju parem vaadata ja enam ei käinud Kenert õues ringi justkui kannaks ta igapäevaselt kaasas kahte suurt labidat, sest lumi vajab ju lükkamist ja liiv kühveldamist.

Aga naasen nüüd teema juurde, millest alustasin ja sooviksin hoopis teilt küsida, mida teie lapsed joovad ja millisest nõust nad joovad? Ma olen Kenerti peal ära proovinud miljon erinevat varianti, aga talle ei tundu sobivat mitte ükski. Tilaga tassist ta keeldus, see nö õpitass talle samuti ei sobinud. Tavaline sangaga tass, mis on meie Mickey kollektsioonist, talle samuti ei sobi – ta on nõus võtma sealt 1, parimal juhul 2 lonkus, kuid enamasti mitte rohkem. Mingiaeg leppis ta minu tassiga, kuid nüüdseks keeldub ta ka juba sellest. Ainult lutipudel piimale ja kõrrega tass veele. Ma ei kujuta ette, mida ma siis tegema hakkan, kui meie kõrrega tass taas vahetamist vajab – vahepeal ostsin mingisuguse teise variandi, aga sellest joomine ei sobinud samuti. Ja selline küsimus veel, et kui vanalt teie laste menüüst piimasegu täielikult kadus või palju tarbis teie laps piimasegu, kui ta oli sirka 1a4k? – nagu Kenert viimased 2 päeva. 😀

Kohati tunnen ma end kohutava emana, et lasen tal endiselt piimapudelist juua, samas kardan ma seda ära kaotada ja ta nõndaviisi üldse vedelikupuudusesse jätta. Ma olen ka mõelnud, et ehk tekib tal siis janu ja ta on valmis ka muust nõust jooma, aga sel hetkel meenuvad need korrad, kui ta on päevade viisi ka pudelist keeldunud ja sellesse olukorda ei taha ma ei teda, ennast ega ka oma ema panna, kes suurema osa ajast Kenertiga veedab. Ma olen ise üks suur hirm ja mida rohkem ma kirjutan, seda enam hakkan aru saama, et mis kuradi lapsevanem ma selline üldse olen… hirm hirmu otsa ja mitte kuskilt ei paista asjadele lahendust.

Kuna võtsin nüüd asja tõsisemalt käsile ja panen iga oma idee ja lubaduse kirja ka märkmikusse, siis üheks ideeks sinna läheb kirjutada oma hirmudest. Nii neist, mis on lahkunud, kui ka neist, mis on hetkel ja täiesti võimalik, et ka tulevikus. Ausalt öeldes ongi tulevik üleüldse üks mu suurimaid hirme ja sinna suunda mõeldes pigistan alati silmad kinni ja püüan kiirelt leida mõne muu mõttelõnga, mille külge end haakida, et jumala eest ei peaks tulevikule mõtlema – justnagu praegu.

Aitab nüüd aga tänaseks ja suured tänud juba ette neile, kes võtavad ja võtsid vaevaks vastata minu küsimustele. Hea nõu on alati suurim abimees! 😉

Kristin ❤

8 thoughts on “Lutist vabad, aga lutipudelist? Aidake meid! #44

Add yours

 1. Mu 1a 10k põnn joob vett ja täitsa tavalisest tassist. Ilmselgelt sellest kommentaarist väga kasu pole 😀 Vett hakkasin andma 6-kuuselt kui hakkas lisatoitu saama, alguses Philips Avent tilaga tassist. Lehmapiima ei tarbi, ega me vasikad pole 😅 Aegajalt saab mingit maha/morssi ka, aga ei taha seda suhkrut ka väga sisse joota.

  Meeldib

  1. Aga joobki siis üldiselt ainult vett? Ma mõtlen, et ei mingit asendajat ega rinnapiima? Ma lihtsalt ei kujuta enda lapse puhul ette, et kust ta näiteks ainult vee peale jäädes valgud kätte saab? Tilaga tassi olen ka juba sirka aasta talle proovinud, aga see on suur ei tal. Ainult kõrrega sobib hetkel. Hea seegi muidugi. 😂😂 mahla ja morssi ja sellist kraami ei saa ta mul üldse, ma “halb” ema ja ainus magus lapse suus on puuvili😂😂 muidugi megaharvade eranditega, aga ka neid väldin nüüd. Ta on ka vett juba sirka aasta aega joonud, aga vägaväga minimaalselt.

   Meeldib

   1. Joogiks on jah ainult vesi. Need mahlad/morsid pigem sellised “pidupäeva” joogid ja kui keegi ikka suvatseb enne andmist minu käest küsida, siis ma ei luba anda. Aga no alati ei küsita 🤔😀 Kommi ja sellist jama ei saa ka, kui keegi just salaja ei anna. Piima ei joo ma isegi. Juustu süüakse hea meelega ja lemmikud on tal need erinevad Skyr’id, kirjade järgi sisaldavad valku ja proteiini ja mida koike veel 😀 Vett mul õnneks küsib ise jah kui janu peale tuleb. Rinda sai 1a 3k u ja siis ei hakanud enam pudeli peale ümber harjutama.

    Liked by 1 person

   2. Skyr on hea. Meeldib mulle endalegi, aga Kenerti puhul lõppes ka see õnnetult. 😦 lahtine kõht ja pisikene palavik mitmepäevasest kõhulahtisuses. 😦 isegi putru ei saa piimaga keeta, sest tulemus on sama. 😦

    Meeldib

 2. Mul poiss 1a9k ja joob ainult vett. Ja kaanib seda nagu metsaline 😀 Meil on miski kõrrrega tass, ülihea! Talle endale ka väga meeldib. Peale rinnaga toitmise lõppemist ( 1a5k) ongi ainult nö veepeal. Ok sööb ka muidugi 😂 Agajah, talle ei meeldi ei piim, mahlad ega muud joogid.
  Ma soovitaks siiski proovida, vaikselt pudeli ära jätta ja äkki hakkab rohkem vettt tarbima 🤔 Proovida tassist vb tal ise juua? See mu kutile ka hullult meeldib, ja enamjaolt kodus joobki ise tassist.

  Liked by 1 person

  1. Ma seda kaalunud jaa, aga ma ei suuda välja mõelda, kust kohast me valgud ja muu kraami sisse sööme siis. Mulle juba mitu inimesti öelnud, et jogurtit ja keefiri võib ju ka anda… no ega ikka ei või küll, kui kõht pärast nädal aega nagu vesi😂😂

   Meeldib

 3. Vett, mahla, teed jne, avatud tassist. Natuke harjutamist ja ongi käpas! Lisaks nt saab vedelikku isetehtud jäätiste sisse peita. Maitseks muud kraami ka (puuviljasmuutit, mahla vms) ja vett.

  Meeldib

 4. Valgud saab toidust kätte (tuleb lihtsalt vaadata, mis toiduained rohkem valku sisaldavad, nt brokkolis, spinatis, veises, kanas, munas on päris tublisti juba. Võin sulle messengeris pikemalt rääkida:D ) ja taimsed piimad niipalju kui talle need peale lähevad 😛

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: